UWAGA! Dołącz do nowej grupy Nowy Sącz - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Nowe zagrożenie w postaci oszustwa MALWARE NFC w bankowości


Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji ostrzegają przed nowym rodzajem oszustwa, które może dotknąć klientów banków. Ten sposób działania przestępców jest niebezpieczny i ma na celu wyłudzenie danych bankowych poprzez różne techniki manipulacyjne. Oszuści kontaktują się z ofiarami telefonicznie i namawiają do instalacji fałszywych aplikacji, co może prowadzić do utraty środków finansowych.

Oszustwo MAWRE NFC polega na telefonicznym kontakcie przestępców z klientami banków, gdzie podają się za pracowników instytucji finansowych. Zwykle oferują atrakcyjne korzyści finansowe, co ma na celu wzbudzenie zaufania ofiary. Po zainstalowaniu na telefonie aplikacji, przestępcy pod pretekstem weryfikacji nakłaniają do przyłożenia karty płatniczej do telefonu oraz podania kodu PIN, co umożliwia im uzyskanie dostępu do danych karty.

Aby uchronić się przed takim oszustwem, należy zachować szczególną ostrożność. Użytkownicy powinni unikać instalacji aplikacji z nieznanych źródeł i zawsze dokładnie sprawdzać każdą komunikację z bankiem. Policja rekomenduje nieprzekazywanie żadnych wrażliwych danych podczas rozmów telefonicznych oraz zakończenie współpracy z rozmówcą, który domaga się takich informacji. W przypadku podejrzeń należy natychmiast skontaktować się z Działem Bezpieczeństwa swojego banku.

Źródło: Policja Nowy Sącz


Oceń: Nowe zagrożenie w postaci oszustwa MALWARE NFC w bankowości

Średnia ocena:4.53 Liczba ocen:21


Zobacz Także