W Nowym Sączu miało miejsce niebezpieczne zdarzenie, w wyniku którego motocyklista, mimo obowiązującego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów, potrącił pieszego. Po incydencie sprawca uciekł pieszo, jednak szybko został ujęty przez świadków zdarzenia, w tym policjanta, który był akurat w czasie wolnym. Obecnie mężczyzna jest tymczasowo aresztowany i czeka na dalsze decyzje sądowe.
Do incydentu doszło w miejscowości Łącko, gdzie motocyklista ominął zatrzymany przed przejściem dla pieszych samochód, w wyniku czego potrącił przechodnia. Na szczęście, mimo groźnie wyglądającego wypadku, ofiara nie odniosła poważnych obrażeń. Świadkowie, w tym funkcjonariusz policji, natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanemu.
Po chwili motocyklista podjął próbę ucieczki, jednak dzięki czujności oraz zaangażowaniu osób postronnych został szybko zatrzymany. Po przybyciu policji okazało się, że uciekinier, 38-letni mieszkaniec Nowego Sącza, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z prawem, grozi mu teraz kara do pięciu lat więzienia za popełnione przestępstwa związane z ruchem drogowym. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu docenił postawę świadków, dziękując im za obywatelską postawę i zaangażowanie w sytuacji wymagającej natychmiastowej reakcji.
Źródło: Policja Nowy Sącz
Oceń: Motocyklista z dożywotnim zakazem potrącił pieszego i uciekł z miejsca zdarzenia
Zobacz Także




